Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Slovensko sa vďaka Čaputovej a Korčokovi konečne správa ako slušná sebavedomá krajina

Prezidentka Zuzana Čaputová v parlamente. Foto - TASR
Prezidentka Zuzana Čaputová v parlamente. Foto – TASR

1. Na slovenskú zahraničnú politiku sa teraz dobre pozerá. 2. Vláda si vyrobila zbytočnú hanbu. 3. Kým koalícia ustúpila prezidentke, kotlebovci neomylne dokazovali svoju obmedzenosť.

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vyberal a komentoval Roman Pataj

1. Na slovenskú zahraničnú politiku sa teraz dobre pozerá

Robert Fico opakovane vraví (naposledy v stredu), že pre Smer má svet štyri svetové strany. V praxi to u neho často znamenalo náklonnosť k nedemokratickým režimom na východe. S tým je nateraz koniec, slovenská zahraničná politika pod vedením ministra Ivana Korčoka a prezidentky Zuzany Čaputovej dáva najavo, že dobré vzťahy síce chceme, ale nie za akúkoľvek cenu.

Ako dôkaz pribudli krátko po sebe dva veľmi silné príklady. Najskôr sa v utorok večer prezidentka na Twitteri zastala Česka v jeho spore s Čínou. Ide v ňom o to, že predseda českého senátu vycestoval na Taiwan, čím vyvolal v Pekingu takú reakciu („prinútime ho zaplatiť vysokú cenu…“), aká sa dá nazvať len nehanebným vyhrážaním.

Zuzana Čaputová napísala, že Slovensko v spore s totalitou

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie