Denník N

Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter: Čaputová ukazuje, že zahraničná politika sa dá robiť aj na webe

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Čína tento týždeň zvolila agresívnu rétoriku voči Česku, čo pobúrilo nielen Prahu, ale aj viacerých jej partnerov. Jasne to dala najavo aj Zuzana Čaputová, ktorá ukázala, že moderná zahraničná politika sa dá robiť aj na webe.

Okrem diplomacie v podaní slovenskej prezidentky sa tento týždeň v Svetovom newsfiltri venujeme aj ďalším nepokojom v USA, rekordnému počtu prípadov koronavírusu v Indii a mestu budúcnosti, ktoré chcú vybudovať v Senegale.

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS


Európa: Moderná diplomacia sa robí aj na webe

Niekedy nemusíte mať najviac lajkov a sledovateľov, aby ste dokázali zaujať. Stačí zavesiť odvážny status vo vhodnom čase a na tú správnu sociálnu sieť.

V prípade svetovej diplomacie je ňou Twitter, ktorý je obľúbený medzi svetovými politikmi aj zahraničnými novinármi. Na Slovensku sa používa málo, no jednu vplyvnú influencerku už má – je ňou prezidentka Zuzana Čaputová.

O čo ide: Čaputová má na Twitteri oveľa menej fanúšikov (67-tisíc) ako na Facebooku (257-tisíc) alebo Instagrame (313-tisíc), ale keď ide o udalosti svetového významu, dokáže tam zaujať. O to viac, že tam má iný typ publika a píše po anglicky.

Stačí si pozrieť jej statusy za posledné týždne.

Jej principiálny

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Americké voľby 2020

Donald Trump

Koronavírus

Podcast Denníka N

Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter

Zuzana Čaputová

Svet

Teraz najčítanejšie