Denník N

Putin za otravu Navaľného zaplatí. Otázkou je, či sa pre neho Nemci vzdajú veľkého plynovodu

Francois Fillon, Johannes Teyssen, Angela Merkelová, Mark Rutte, Dmitrij Medvedev, Günther Oettinger Foto – TASR/AP
Francois Fillon, Johannes Teyssen, Angela Merkelová, Mark Rutte, Dmitrij Medvedev, Günther Oettinger Foto – TASR/AP

Nemeckí experti našli stopy po novičoku nielen v Navaľného krvi, koži a moči, ale aj na jeho fľaši, píše Der Spiegel. Tlak na zrušenie projektu Nord Stream 2 sa stupňuje aj v samotnom Nemecku.

„Jediný jazyk, ktorému Putin rozumie, je reč zemného plynu,“ povedal pre nemecké rádio šéf vplyvného zahraničného výboru v Bundestagu Norbert Röttgen.

Dodal, že ak sa nebude rozprávať o Nord Streame 2, bude to pre Vladimira Putina absolútne potvrdenie, že vo svojej agresívnej politike môže pokračovať, pretože opäť raz sa ukáže, že sa od Európanov ničoho báť nemusí.

Sú to nečakané tvrdé slová od politika, ktorý pôsobí v Berlíne. Röttgen nimi reagoval na zistenie nemeckých vojenských expertov, že populárny opozičný líder Alexej Navaľnyj bol otrávený chemickou zbraňou novičok, ktorú vyvíjala ruská armáda a majú k nej prístup iba ruské tajné služby, ktoré ju v roku 2018 použili proti Sergejovi Skripaľovi v Anglicku.

Podľa analýzy mníchovského Spolkového inštitútu ozbrojených síl pre farmakológiu a toxikológiu sa stopy po novičku našli nielen vo vzorkách Navaľného krvi, moču a kože, ​​ale aj na fľaši, ktorú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Plynovod Nord Stream

Ruskí špióni

Vladimir Putin

Svet

Teraz najčítanejšie