Denník N

Tour, 7. deň: Saganovi spadla reťaz, ale to nie je celý príbeh. V cieli priznal chybu

Peter Sagan si na archívnej snímke zo septembra 2020 preberá zelený dres. Foto - TASR/AP (Benoit Tessier)
Peter Sagan si na archívnej snímke zo septembra 2020 preberá zelený dres. Foto – TASR/AP (Benoit Tessier)

Dobrý deň,

v siedmej etape sme videli skvelú taktiku Bory-Hansgrohe, tímu Petra Sagana. Ten naň pracoval celú etapu, narobil problémy aj jazdcom na celkové poradie. Sagan však ani poriadne nešprintoval, v závere urobil chybu a spadla mu reťaz.

Každý večer vám prinášame súhrn diania na Tour de France a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.


Najzaujímavejšia etapa. Siedma etapa bola na tohtoročnej Tour najzaujímavejšou a postaral sa o to tím Petra Sagana Bora-Hansgrohe. V tíme si pred etapou povedali, že jeden deň v zelenom drese Samovi Bennetovi stačil, a v úvode sa zoradili na čele pelotónu.

Bora nasadila vysoké tempo a na úvodných kopcoch z hlavnej skupiny postupne odpadli takmer všetci klasickí šprintéri vrátane Bennetta aj Caleba Ewana.

Cieľ bol jasný – prísť bez najväčších Saganových konkurentov na šprintérsku prémiu, získať čo najviac bodov, a pokiaľ to bude možné, pokračovať takto až do cieľa.

„Bora a Sagan si zaslúžia pochvalu. Ak nedokáže poraziť svojich šprintérskych rivalov na posledných 150 metroch, tak ich namiesto toho porazí na 150 kilometroch,“ komentoval na Twitteri Felix Lowe z Eurosportu.

Sagan zostal vpredu až do konca etapy a v závere mal veľkú šancu ak aj nie na víťazstvo, tak aspoň na veľký bodový zisk, ktorým by sa v bodovacej súťaži odpútal od svojho najbližšieho konkurenta Sama Bennetta.

Na konci etapy však Sagan zostal frustrovaný.

„Zas*aná cyklistika“. Nečakaný

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Peter Sagan

Tour de France

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie