Denník N

V jeho veku naposledy vyhral Armstrong. Novým zjavom na Tour je Slovinec, a nie je to Roglič

Tadej Pogačar sa teší z víťazstva v 9. etape. Foto - TASR/AP (Benoit Tessier)
Tadej Pogačar sa teší z víťazstva v 9. etape. Foto – TASR/AP (Benoit Tessier)

Je jedným z cyklistov, ktorí v 7. etape doplatili na pôsobivý útok Saganovej Bory a následné nástupy silných tímov Ineos a Jumbo-Visma.

Slovinec Tadej Pogačar pri silnom bočnom vetre nebol v správny čas na správnom mieste a na svojich konkurentov stratil minútu a 21 sekúnd.

Pogačar však počas ďalších dvoch dní v Pyrenejách zmazal veľkú časť svojej straty. Najskôr v 8. etape zaútočil v stúpaní na Col de Peyresourde a zbavil sa všetkých rivalov vrátane Primoža Rogliča. V 9. etape sa tešil z víťazstva.

21-ročný cyklista sa stal najmladším etapovým víťazom od roku 1993, keď sa v rovnakom veku tešil z triumfu Lance Armstrong.

Slovinec bol v Pyrenejach najagresívnejší a spomedzi lídrov pre celkové poradie získal najviac. V celkovom poradí sa posunul na 7. miesto so stratou 44 sekúnd.

Aj jeho krajan a vedúci muž Tour Primož Roglič po 9. etape povedal: „Pogačar je v tejto chvíli možno najsilnejší. Nikto dnes nebol rýchlejší, ale pred nami je ešte veľa dní.“

Odkiaľ sa talentovaný mladík vzal? A môže vo svojom veku vyhrať Tour?

Neposlúchal šéfa

Pogačar svojimi útokmi robí Tour zaujímavou a po svojom víťazstve prisľúbil, že v tom bude pokračovať. Nechce byť ako mnohí iní cyklisti, ktorí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Tour de France

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie