Denník N

Klamár a rasista bez priateľov. Na Trumpa v knihe útočí jeho exprávnik

Donald Trump a Michael Cohen. Foto – TASR/AP
Donald Trump a Michael Cohen. Foto – TASR/AP

Michael Cohen roky patril k najbližším spolupracovníkom Donalda Trumpa. Bol jeho právnikom, pomáhal mu riešiť problémy a vybavovať chúlostivé záležitosti. Napríklad tak, že zaplatil dvom ženám – exmodelke a pornoherečke –, aby verejne nehovorili o tom, že mali pomer s Trumpom.

Práca pre Trumpa Cohena doviedla až do väzenia. V auguste 2018 sa priznal, že porušil zákon o financovaní volebnej kampane. K tomu sa pridali aj daňové úniky, bankové podvody a to, že klamal kongresu a odsúdil ho na tri roky vo väzení. Cohen, ktorého Trump označil za krysu a klamára, sa vo väzení rozhodol, že o svojom bývalom šéfovi napíše knihu.

To, že v roku 2007 začal pracovať pre Trumpa, už verejne oľutoval, teraz k tomu pridáva detaily z Trumpovho života a kariéry. V predhovore ku knihe avizuje, že píše o všetkom – od zážitkov v erotickom klube v Las Vegas cez daňové podvody až po rokovania so „skorumpovanými predstaviteľmi bývalého Sovietskeho zväzu“.

Kniha Disloyal vyšla v utorok a Cohen v nej spomína aj Trumpov rasizmus a obdiv k Putinovi. Nejde však o jedinú knihu, ktorá tento mesiac nahnevá prezidenta.

Smutný a zúfalý muž

Cohen v knihe tvrdí, že Trump je posadnutý Obamom, obviňuje ho z rasizmu a z toho, že pohŕdal černošskými lídrami. „Menujte jeden štát riadený černochom, ktorý nie je dierou,“ povedal vraj Trump po zvolení Obamu.

Trump zašiel dokonca až tak ďaleko, že kritizoval

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Americké voľby 2020

Donald Trump

Svet

Teraz najčítanejšie