Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Okrem korony nás ohrozujú aj vírusy lží a konšpiračných teórií

1. V Bratislavskom kraji sa vírus vymyká kontrole. 2. Sociologický prieskum ukázal, ako vnímame Západ. 3. Zoznam kandidátov na post generálneho prokurátora sa trochu vyjasňuje.

Správy vyberal a komentoval Tomáš Gális

1. V Bratislavskom kraji sa vírus vymyká kontrole

Na Slovensku v stredu laboratóriá spravili viac ako päťtisíc testov a pribudlo 178 prípadov koronavírusu, čo je druhý najvyšší počet od začiatku pandémie. Vyliečilo sa 54 ľudí a v nemocniciach bolo 115 pacientov. Najviac infikovaných – 33 – bolo opäť v Bratislave.

V situácii, keď sú súčasné čísla už dlho vyššie ako tie jarné, patrí k tým lepším správam informácia o veľkokapacitných odberových miestach, ktoré otvorili okrem Bratislavy aj v Trenčíne, Nitre a v Banskej Bystrici. Napríklad bystrické odberové miesto zvýši dennú kapacitu vzoriek z 50 na 300 ľudí denne. Stačí, keď sa pacienti na testovanie objednajú cez COVID pass prostredníctvom stránky Korona.gov.sk.

Už nepoznáme kontakty. Horšie správy priniesla Veronika Folentová, ktorá urobila rozhovor s epidemiologičkou Alexandrou Bražinovou z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave.

I keď ešte nebol vyhlásený, práve v tomto kraji môžeme podľa odborníčky už niekoľko týždňov hovoriť o komunitnom prenose.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie