Denník N

Logo MediabrífingMediaBrífing: 8 dôležitých mediálnych udalostí, ktoré očakávame v najbližších mesiacoch

Dobrý deň! Po letnej prestávke je MediaBrífing späť. Tento newsletter oslavuje tretie narodeniny, odoberá ho už viac ako 5300 ľudí a ďalšie tisícky ho čítajú na webe. Ďakujem za vašu priazeň.

Dnes v MediaBrífingu nájdete:

  • Prehľad toho, čo nás ešte tento rok čaká.
  • Opozícia sa sťažuje na hanobenie náboženstva v RTVS.
  • Magazín Time použil druhýkrát v histórii čierny rámček na titulke.
  • Štát sa pýta lekárov na ich skúsenosti so zdravotníckymi dezinformáciami.

Máme za sebou dve tretiny roka 2020, pozrime sa teda na dôležité udalosti zo sveta médií, ktoré sa ešte dajú očakávať v najbližších mesiacoch.

1. Matovičove vládne noviny sú zatiaľ stále v nedohľadne. Hoci pôvodne mala byť súťaž na tlač a distribúciu spustená do konca júna, na úrade vlády zistili, že to bude náročnejšie. „Riešili sme, aby tam neboli diskriminačné podmienky, robili sme si teda prieskum v okolitých krajinách, aké formáty ktoré tlačiarne poskytujú, aby sme nastavili podmienky tak, aby sa zapojilo čo najviac uchádzačov,“ povedal riaditeľ tlačového oddelenia vlády Richard Pekar.

Jeho ambíciou bolo spustiť verejné obstarávanie do konca leta, avšak tender stále nebol vyhlásený. Pekar zatiaľ Denníku N neodpovedal na otázky, kedy súťaž vyhlásia a aké budú jej podmienky.

Na Slovensku je len niekoľko firiem, ktoré sú pripravené tlačiť noviny pre dva milióny domácností. Záujem o zákazku môžu mať aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Akt o digitálnych službách

Logo MediabrífingMediaBrífing

MediaBrífing sumarizuje dianie v médiách a na internete. Pripravuje ho Filip Struhárik. Prihláste sa na odber a dostávajte ho každý piatok mailom.

TikTok

Slovensko, Svet

Teraz najčítanejšie