Denník N

Týždeň v NHL: V Rusku udrel trénera hokejkou. Radulov dospel a ťahá Dallas do finále

Alexandr Radulov oslavuje gól v predĺžení. Foto - TASR/AP
Alexandr Radulov oslavuje gól v predĺžení. Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

v uplynulom týždni sa rozbehli finále konferencií. Dallas delí jedno víťazstvo od postupu do bojov o Stanleyho pohár, proti Vegas ich ťahajú dvaja nepredvídateľní Rusi.

Séria medzi Tampou a Islanders je poriadne tvrdá, ale favoritom na postup zostáva Tampa. Je veľmi reálne, že Stanleyho pohár získa aj slovenský hokejista.

Týždeň v NHL prinášame vždy v nedeľu podvečer a posielame ho aj e-mailom ako newsletter.


1. Nepredvídateľní Rusi ťahajú Dallas

Keď Alexander Radulov pred štyrmi rokmi ohlásil návrat do NHL, Chris Peters z CBS Sports ho nazval „zosobnením všetkých stereotypov, ktoré v NHL roky sprevádzajú ruských hráčov“.

Radulov mal vždy talent svetového hráča, ale zároveň aj povesť sebeckého hokejistu, ktorý má problémy s disciplínou. Z NHL prvý raz odišiel, keď mal ešte platnú zmluvu s Nashvillom, ale zlákali ho peniaze v KHL.

Ako hráč Salavatu Ufa počas zápasu hokejkou udrel trénera brankárov, a keď sa po štyroch rokoch v Rusku nakrátko vrátil do Nashvillu, počas play-off ho v deň zápasu našli vysedávať v bare spolu s Bielorusom Andrejom Kosticynom.

Radulov bol hokejistom, ktorého nebolo ťažké nemať rád, a zdalo sa, že svoj talent bude do konca kariéry predvádzať len v KHL. V 34 rokoch je však kľúčovým útočníkom Dallasu Stars, ktorý ťahá do finále Stanleyho pohára.

Oženil sa a rozviedol. Rus od svojho druhého návratu do NHL ukazuje, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Týždeň v NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie