US Open, 14. deň: Djokovič sa na seba musí hnevať ešte viac. Thiem vyhral najlepšie z najhorších finále

Dominic Thiem a Alexander Zverev po štyroch hodinách a dvoch minútach nervózneho finále. TASR/AP

Dobrý deň,

v noci sme sledovali jedno z najzvláštnejších grandslamových finále v histórii. Jeden fanúšik ho na Twitteri výstižne okomentoval ako najlepší z najhorších zápasov.

Rakúšan Dominic Thiem a Nemec Alexander Zverev bojovali sami so sebou možno aj viac ako so súperom. Tak veľmi chceli využiť životnú šancu vo finále bez Djokoviča, Nadala či Federera, že ich premohli nervy.

Kto chcel vidieť skvelý tenis, zostal sklamaný. Komu stačí skvelá dráma, musel byť spokojný.

Ani jeden z finalistov nezvládol v piatom sete podanie na víťazstvo na turnaji, preto o víťazovi musel rozhodnúť tajbrejk. Thiem v ňom nevládal behať a Zverev podávať. Rakúšan ľahko zahodil dva mečbaly, Nemec spravil dve dvojchyby.

Nakoniec mal viac šťastia Thiem a po Zverevovej nevynútenej chybe pri treťom mečbale sa tešil z víťazstva 2:6, 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (6). Bol to len piaty obrat v grandslamovom finále zo stavu 0:2 na sety v open ére. Na US Open to nedokázal nikto od roku 1949.

V poslednom rannom súhrne US Open sa dočítate všetko podstatné o finále a zistíte, prečo je Dominic Thiem celý rok unavený.

„Ak tento zápas sleduje Djokovič, musí byť na seba nahnevaný ešte viac,“ napísal na Twitter