Denník N

Prokurátor Čižnár mladší býva v luxusnom Riverparku. Preveria majetky jeho, aj Ficovej čakateľky

Juraj Čižnár odchádza z River Parku. Foto – N
Juraj Čižnár odchádza z River Parku. Foto – N

Syn bývalého generálneho prokurátora a tiež prokurátor Juraj Čižnár povedal, že v Riverparku platí nájom a podrobne to vysvetlí iba generálnej prokuratúre.

Nielen čakateľka na bratislavskej prokuratúre Katarína Szalayová býva v luxusnom bytovom komplexe Riverpark pri Dunaji. Denník N zistil, že tam žije aj syn bývalého generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára. Juraj Čižnár je tiež prokurátor.

Szalayová ani Čižnár v Riverparku byty nevlastnia. Szalayová, ktorá je priateľkou predsedu Smeru Roberta Fica, na otázky o majetku, ktorý využíva, neodpovedá. Odmieta teda vysvetliť, z čoho financuje svoje bývanie.

Čižnár mladší povedal, že býva v prenájme od firmy Nubil, s. r. o. Ani on nezverejnil rozlohu bytu a výšku nájmu, aby sa dalo preveriť, či platí trhovú cenu a či si na tento prenájom dokáže ako prokurátor legálne zarobiť. Ide o nadštandardné bývanie pri Dunaji, kde sa cena najlacnejšieho nájmu aj s parkovaním podľa realitných ponúk pohybuje na úrovni približne 1500 eur mesačne.

Čižnár môže ako čerstvý prokurátor zarobiť aj s odmenami a 13. a so 14. platom v priemere 2500 eur mesačne v čistom. Znamenalo by to, že na drahý nájom dáva väčšinu zo svojho platu.

Diera v zákone

Čižnár mladší nájom nepriznáva ani v majetkovom priznaní, podľa ktorého vlastní luxusný Mercedes za 80-tisíc eur a náramkové hodinky za 8-tisíc eur. V minulosti uviedol, že na auto mu prispela stará mama, ktorá predala nehnuteľnosti, predal staršie auto a podporili ho aj rodičia. Hodinky boli podľa neho dar od rodiny k 18. narodeninám.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie