Denník N

Roky komentoval majetky iných, teraz Matovič tají, či jeho manželka investovala

Marek Kaňka stojí uprostred pri stole naľavo, pri ktorom stojí trojica mužov. Foto N - Tomáš Benedikovič
Marek Kaňka stojí uprostred pri stole naľavo, pri ktorom stojí trojica mužov. Foto N – Tomáš Benedikovič

Predseda SaS Richard Sulík považuje za alibizmus, že predseda vlády neodpovedá na otázky o prípadnej investícii svojej manželky.

Stalo sa v roku 2015 – opozičný politik Igor Matovič z Obyčajných ľudí zverejnil informáciu, že Robert Fico má s manželkou Svetlanou účet na Belize a na ňom 674 546 004,42 dolára.

Predseda vlády Fico zvolal tlačovku, prvýkrát aj s manželkou, odmietol, že by nejaký účet mal, a ohlásil, že podáva na Igora Matoviča trestné oznámenie. Podozrenia zverejnené Matovičom sa nikdy nepodarilo ani náznakom preukázať.

Stalo sa v septembri 2020 – opozičný politik Robert Fico oznámil, že Smer podáva trestné oznámenie na spoločnosť Arca Capital Slovakia pre podozrenie zo spáchania trestného činu zvýhodňovania veriteľa voči rodine premiéra Igora Matoviča.

„Chceme len vedieť, čo sa stalo, nič iné. Neobviňujeme rodinu Matovičovcov ani manželku Igora Matoviča. Nám je len čudné, že mlčia a nič nehovoria, a chceme vedieť, kde je pravda,“ vysvetľoval Fico.

Nová doba

Situácia sa teda obrátila – Fico je dnes ten, čo sa pýta, a Matovič ten, čo má vysvetľovať.

Týždenník Plus 7 dní totiž tento týždeň zverejnil text o tom, že jeho manželka investovala veľkú sumu do fondov finančnej skupiny Arca Capital, ktorá sa dostala do vážnych finančných problémov. Nechcel však povedať, či je to pravda, a pokiaľ áno, o akú sumu ide.

Text Plus 7 dní nedokazuje, že v Arca Capital Paulína Matovičová nejaké peniaze má, a ani to, že ide o veľkú sumu. „Údajne išlo o poriadne vysoký vklad, možno až do 10 miliónov eur,“ píše časopis bez toho, že by ďalej spresnil, o čo sa opiera.

Odpovede politika, ktorý si postavil kariéru na boji za transparentnosť, zatiaľ situáciu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Slovensko

Teraz najčítanejšie