Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Korona silnie u nás aj u susedov, na Slovensku ďalej devastuje stratenú generáciu

1. Niekoľko zlých a jedna dobrá správa o korone. 2. Katastrofa sa volá nevzdelané deti. 3. Štátny tajomník OĽaNO Fecko urobil veľmi užitočnú vec.

Správy vyberal a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanRSS

1. Niekoľko zlých a jedna dobrá správa o korone

Na Slovensku aj v okolí padajú rekordy v počte nakazených COVID-19. Naše nové maximum má hodnotu 235 (doteraz 226), maďarské 941 (916) a české dokonca až 3130 (2137).

Napriek tomu, že rekordné čísla sú z väčšieho počtu testov ako počas prvej vlny, panuje v podstate zhoda, že v Česku sa epidémia vymkla spod kontroly. Slovenský minister zdravotníctva otvorene hovorí, že situácia tam je „alarmujúca“. Práve preto na našich západných hraniciach od piatka platí obmedzený režim a pražské vysoké školy prechádzajú na dištančné štúdium.

Českí politici už priznávajú, že chybu spravili v lete, keď sa v krajine prakticky prestali dodržiavať protiepidemické opatrenia. Prehľadné porovnanie českého vývoja so stavom u nás pripravil Daniel Kerekes.

Môže mať zdravotníctvo ťažkosti?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie