Denník N

Peter Pekarík: Prezývku Pán Spoľahlivý si vážim, vpred ma ženie životospráva

[Pridajte sa do facebookovej skupiny, v ktorej môžete debatovať o profesionálnom športe, prinášať námety redakcii alebo sa jej pýtať otázky.]

Slovenského futbalistu Petra Pekaríka viackrát odpisovali, napriek tomu ho čaká už dvanásta sezóna v nemeckej Bundeslige.

Na vysokej úrovni sa udržal vďaka svojej profesionalite a disciplíne.

Týmito vlastnosťami sú známi Nemci, Pekarík však vyniká aj medzi nimi. Preto vydržal v kádri Herthy Berlín najdlhšie zo všetkých hráčov.

Dočítate sa:

  • kto mu vymyslel prezývku Pán Spoľahlivý;

  • ktorí hráči v Bundeslige sa najťažšie bránia;

  • ako niesol odchod krajana Ondreja Dudu z Herthy Berlín do Kolína;

  • čo si myslí o prípadnom návrate Martina Škrtela do reprezentácie.

Čaká vás dvanásta sezóna v Bundeslige. Ako sa súťaž od vášho príchodu zmenila?

V lige je vidieť neustály progres. Je rýchlejšia a dynamickejšia ako v čase, keď som začínal. Každý rok v nej padá veľa gólov, čo je veľmi atraktívne pre futbalových fanúšikov. Keď si odmyslíme niekoľkoročnú dominanciu Bayernu Mníchov, tak nemecká liga je vyrovnaná a s mnohými prekvapivými výsledkami v takmer každom kole. Bundesliga je dlhodobo najnavštevovanejšou ligou na svete. Fanúšikovia sú tu spätí so svojím klubom. Každý víkend je priam futbalový sviatok. Som veľmi rád, že podstatnú časť svojej futbalovej kariéry som mohol odohrať práve v Bundeslige. Túto súťaž som vždy obdivoval a odmalička som si prial, aby som si v nej mohol zahrať.

Ako hodnotíte doterajších jedenásť sezón?

Boli pestré. Zažil som totálny vrchol, keď sme s Wolfsburgom získali nemecký titul a hrali v skupinovej fáze Ligy majstrov či štvrťfinále Európskej ligy. Prešiel som si pokojnými sezónami v Herthe, s ktorou som si zahral aj v skupinovej fáze Európskej ligy. Vtedy išlo všetko hladko, až mi to v tej dobe prišlo ako samozrejmosť. Prešiel som si však aj sezónami, ktoré priniesli ťažké momenty. Počas nich som s pudom sebazáchovy bojoval o 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie