Týždeň v NHL: Zarába najviac, ale nestrieľa góly. V Dallase to však nikomu neprekáža

Tyler Seguin bráni pred Antonom Chudobinom. Foto - TASR/AP
Tyler Seguin bráni pred Antonom Chudobinom. Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

spoza oceánu sledujeme, ako sa Dallas Stars vo finále ujal vedenia a nikomu v klube neprekáža, že najväčšie hviezdy sa na tom nepodieľali gólmi a bodmi. V hre Tampy Bay sa prvý raz počas play-off objavili slabiny.

New York Islanders zanechal v play-off výborný dojem a byť ich fanúšikom bolo po rokoch konečne fajn.

Slovenskí juniori znovu nevypadnú z najvyššej kategórie MS.

Týždeň v NHL prinášame vždy v nedeľu podvečer a posielame ho aj e-mailom ako newsletter.

1. Dallas vedie a nie je to náhoda

Po dvoch nevýrazných tretinách sa prebudili a v tretej tretine prestrieľali svojho súpera 22:2. Hokejisti Tampy Bay Lightning však v prvom finále zažili to, čo proti Dallasu Stars predtým frustrovalo Vegas počas celého konferenčného finále.

Hráči Dallasu sa pod tlakom cítia úplne komfortne, sú zvyknutí húževnato brániť a svojich súperov nútia strieľať z nemožných pozícií. Stars boli počas prvých dvoch tretín lepší a v tretej už iba bránili náskok 3:1.

Ak si už aj Tampa Bay vytvorila gólové šance, chytil ich výborný Anton Chudobin. Dallas napokon gólom do prázdnej brány vyhral 4:1 a v sérii vedie 1:0.

Výsledok prvého finále sa dá čiastočne pripísať únave hráčov Lightning, ktorí mali po ťažkej sérii s New Yorkom Islanders menej času na regeneráciu. Podľa viacerých zámorských novinárov však Dallas čoraz viac vyzerá ako budúci víťaz Stanleyho pohára.

Popierajú nepísané pravidlá. Ken Campbell z magazínu The Hockey News po prvom finále napísal, že Dallas čím ďalej, tým viac chápe, že „je oveľa jednoduchšie zničiť majstrovské dielo než ho vytvoriť“.