Denník N

Tour, tri postrehy: Pogačar ukázal návod, ako zdolať tím, ktorý nerobí chyby

Peter Sagan a Primož Roglič v 21. etape, v popredí Tadej Pogačar. Foto - TASR/AP
Peter Sagan a Primož Roglič v 21. etape, v popredí Tadej Pogačar. Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

ešte v sobotu ráno sme si mysleli, že aj táto Tour bude ako všetky ostatné za posledné roky. Len s tým rozdielom, že sa dominancia tímu Sky (potom Ineos a Ineos Grenadiers) prezlečie do dresov Jumbo-Visma. To by tu však nesmel byť Tadej Pogačar.

Pred štartom Tour sme tvrdili aj to, že Peter Sagan bude opäť jasným favoritom v boji o zelený dres. To by tu však nesmel byť Sam Bennett.

Vyzeralo to aj tak, že tím Sunweb bude bez Toma Dumoulina a Michaela Matthewsa len sivou myšou Tour. To by tu však nesmela byť jeho zábavná taktika.

Každý večer sme vám prinášali súhrn diania na Tour de France a posielali ho aj e-mailom vo forme newslettra.


1. Veľký slovinský súboj

Okamžite po skončení 20. etapy bolo jasné, že sme sledovali jeden z najlepších záverov Tour de France v histórii. Slovinec Tadej Pogačar v časovke prekvapujúco zmazal 57-sekundovú stratu na svojho krajana Primoža Rogliča a na poslednom možnom stúpaní rozhodol o svojom celkovom víťazstve.

Jeho tímoví kolegovia v cieli nechápavo sledovali, ako v úplnom závere stratili celú Tour de France. Tím Jumbo-Visma takmer tri týždne kontroloval vývoj pretekov a zdalo sa, že Roglič nemôže prísť o víťazstvo.

Napriek tomu sa to stalo a Primožovi Rogličovi nestačil ani bezchybný výkon. Schválne, spomínate si, že by v priebehu Tour urobil nejakú väčšiu chybu? Práve naopak, bol to Tadej Pogačar, ktorý

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Peter Sagan

Tour de France

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie