Denník N

Rozviedla som sa s ním, nie s jeho rodinou – ako navigovať vzťahy s takmer bývalými príbuznými

Ilustračné foto - Flickr.com/Mark Bonica
Ilustračné foto – Flickr.com/Mark Bonica

Rozvod nemusí znamenať, že príbuzní vášho partnera či partnerky prestanú pre vás existovať.

Natália si myslí, že patrí asi k tým šťastnejším ľuďom. Hoci je už dlhšie rozvedená, udržuje čulé kontakty s rodinou svojho exmanžela. Hovorí, že v jej okolí je pomerne dosť rozvedených ľudí a tí nemajú na „bývalých“ príbuzných pekného slova a zrejme je to tak aj z opačnej strany.

S exmanželom boli spolu desať rokov, majú dve deti, rozviedli sa pre nezmieriteľné rozpory týkajúce sa prakticky všetkého – od toho, ako narábať s peniazmi, až po to, ako vychovávať deti.

„Do manželstva sme vstúpili, lebo ja som zostala asi po desiatich mesiacoch chodenia tehotná, a dobre sme sa nepoznali. Mali sme ešte jedno dieťa, ale po jeho narodení sme si uvedomili, že sa spolu len trápime. Keď mali deti deväť a dva roky, požiadala som o rozvod,“ spomína si Natália.

Rozvod nesprevádzali žiadne veľké scény ani podrazy, na rozdelení majetku aj na výchove detí sa dohodli slušne. „Nikto nikomu obrazne nedržal nôž pod krkom, snažili sme sa uchrániť deti – hlavne staršieho syna – pred zbytočným stresom,“ vraví Natália.

Práve to, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vzťahy

Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie