Denník N

Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter: Kto stále porovnáva koronavírus s chrípkou, nech sa pozrie do Ameriky

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Dobrý deň,

pandémia koronavírusu trvá už viac ako pol roka a zdá sa, že svet čaká niekoľko veľmi náročných mesiacov. Očakávajú to vlády aj WHO, ktorá Európe odkazuje, aby sa pripravila na to, že obete budú na jeseň pribúdať.

Zaujímavý pohľad na ďalší vývoj má aj Bill Gates, ktorý vraví, že pri rúškach sa urobila chyba. Viac sa dočítate vo Svetovom newsfiltri.


Severná Amerika: Koronavírus zabíja viac Američanov ako vojny

Amerika hlási dvestotisíc obetí koronavírusu. Trump však zodpovednosť odmieta a tvrdí, že bez neho by to boli dva milióny.

O čo ide: Ak niekto stále porovnáva COVID-19 s chrípkou, možno by ho mohla zaujímať tohtotýždňová správa zo Spojených štátov. Krajina v utorok prekročila ďalší smutný míľnik, v súvislosti s COVID-19 tam zomrelo viac ako 200-tisíc ľudí.

V USA pritom na chrípku od roku 2010 zahynulo ročne odhadom od 12-tisíc do 61-tisíc ľudí (v závislosti od toho, aká silná chrípková epidémia bola). COVID-19 je tak v USA už teraz 3- až 16-krát smrteľnejší ako chrípka.

A to opomíname fakt, že štáty prijali isté protiepidemické opatrenia, prvá obeť bola vo februári a do konca roka zostávajú tri mesiace.

Kto by si to nevedel predstaviť, tu je pár porovnaní:

Americké voľby 2020

Donald Trump

Koronavírus

Podcast Denníka N

Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter

Svet

Teraz najčítanejšie