Týždeň v NHL: Zloduch sa stal hrdinom. Na zostrih Perryho neférových zákrokov treba osem minút

Corey Perry sa teší z víťazného gólu v piatom zápase finálovej série. TASR/AP

Dobrý deň,

celý týždeň sme sledovali, ako sa Tampa Bay so Slovákom Erikom Černákom približovala k Stanley Cupu. Keď ho už mala na dosah, hrdinom sa stal jeden z najväčších „zloduchov“ v NHL.

Corey Perry strelil v piatom zápase dva góly a znížil stav stav série Dallas – Tampa Bay na 2:3. Tento veterán je člen triple gold clubu (vyhral olympiádu, majstrovstvá sveta aj Stanley Cup), no zároveň veľký provokatér.

K tomu, že Dallas zostal v hre o Stanleyho pohár, prispel svojou bojovnosťou aj Andrej Sekera, ktorý hral napriek veľkým bolestiam. Slováka po piatom zápase vyzdvihol aj tréner Dallasu Rick Bowness.

Týždeň v NHL prinášame vždy v nedeľu podvečer a posielame ho aj e-mailom ako newsletter.

Je to síce grázel, ale náš. Zostrih zákerných zákrokov Coreyho Perryho trvá osem minút, a keďže je z roku 2019, museli sme ho aktualizovať o ďalšie videá, pretože Perry sa ani v 35 rokoch nemení. V tomto súhrne uvidíte jeho údery lakťom, útoky na ležiacich hráčov, prechod uličkou hanby pred 85-tisíc divákmi či pokus ukradnúť Mariánovi Hossovi