Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Milan Kňažko proti Lucii Bílej, Česko-Slovensko si pri COVID-19 musí vybrať

Milan Kňažko. Foto N - Tomáš Benedikovič
Milan Kňažko. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Slávny herec je v nemocnici s COVID-19 a vyzýva ľudí na zodpovednosť. 2. Nespokojní sú mnohí, ale iba biskupi naznačujú, že sú viac ako štát. 3. Čínski komunisti do našich telefónov nepatria.

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vyberal a komentoval Roman Pataj

1. Slávny herec je v nemocnici s COVID-19 a vyzýva ľudí na zodpovednosť

Milan Kňažko je s ťažkým priebehom COVID-19 v nemocnici. Informoval o tom na svojom Facebooku a vyzval ľudí, aby nosili rúška a neverili rečiam, že ide len o ľahkú chrípku: „Prežil som desiatky chrípkových ochorení, ale COVID-19 neprajem dokonca ani tým, ktorí tieto bludy šíria.“ Kňažko je pozitívny šiesty deň a želáme mu skoré uzdravenie.

Jeho verejný postoj je veľmi užitočný. Mnohým našim popieračom COVID-19 a rúšok okrem iného chýba, že osobne nepoznajú nikoho, kto by naň ochorel. Prípadne nevedia o nikom s ťažkým priebehom. Tak nech sa páči, tu máte jedného z najslávnejších slovenských hercov a jedného z lídrov novembra 89.

V čase klesajúceho rešpektu časti spoločnosti pred pandémiou môže aspoň zlomok týchto ľudí presvedčiť, že na Slovensku (aj v Česku) dostala známu tvár. Je to iné ako počúvať od Lucie Bílej, ako ona chorobou prešla ako ružovou záhradou, tak čo všetci blbnú.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie