Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovič ukázal, v čom nemá konkurenta, za pár dní sa mu podarilo „vytočiť“ úplne všetkých

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Matovič v panike kopí chyby. 2. Premiérova súperka je prezidentka. 3. SaS v ťažkej pohode.

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vyberal a komentoval Filip Obradovič

1. Matovič v panike kopí chyby

Igor Matovič prekonáva samého seba. To, čo predvádza posledné dni, je taký chaos non-plus-ultra, že ak by mal nad sebou šéfa, ešte dnes by sa musel porúčať.

Rýchlo si to zhrňme. Je to dva a pol týždňa, čo minister zdravotníctva Marek Krajčí spolu s pandemickou komisiou ohlásili prísnejšie opatrenia proti korone. O niekoľko dní nato ich premiér na vlastnú zodpovednosť zrušil.

Minulý týždeň vo štvrtok počet infikovaných za jeden deň prekročil 400, premiér na Facebook napísal, že sme si to pokazili. Opäť zasadala komisia, aby rokovala šesť hodín a ukázala rovnaký návrh opatrení, ako pred tými dvoma týždňami. Potvrdiť ich mal v pondelok ústredný krízový štáb.

Lenže v sobotu sme sa dozvedeli čísla za piatok, počas ktorého počet pozitívne testovaných vyletel nad 500. Premiér sa opustil, nadával ľuďom. V pondelok sa po dlhých hodinách rokovania štábu, kde sa ťahali nápady z klobúka, presadil premiér so zákazom všetkých hromadných podujatí. V utorok sa oprávnene ozvala kultúra, športové kluby a biskupi.

V stredu prichádza premiér, ruší zákaz hromadných podujatí a oznamuje, že môžu byť maximálne pre 50 ľudí. Je jedno, či ide o štadión pre 10-tisíc divákov alebo malý kostol, do ktorého sa zmestí ledva 60 veriacich. Je jedno, či ide o interiér alebo exteriér. Slovami premiéra, „ všetkým jedným metrom, lebo tak je to fér“.

Igor Matovič je v panike. Robí chyby, ktorými škodí sebe, vládnej koalícii a napokon aj celému boju proti korone.

Čo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Interrupcie

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

SaS

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie