Denník N

Sťažoval sa, že má priveľa hráčov, potom priviedol posily. Mourinho je späť vo forme

José Mourinho. Foto - TASR/AP
José Mourinho. Foto – TASR/AP

Tottenham Hotspur sa chce zaradiť medzi „superkluby“. To, že si majiteľ Daniel Levy na post manažéra na konci novembra vybral Josého Mourinha, bolo do veľkej miery symbolické. Mourinho je totiž majstrom publicity.

Dokazuje to každý týždeň. V utorok večer nastúpil Tottenham v Ligovom pohári proti Chelsea, Mourinhovmu bývalému zamestnávateľovi. Pätnásť minút pred koncom prehrával 0:1, keď sa zrazu z ihriska do šatne rozbehol stopér Eric Dier. Mourinho najskôr zakričal „Eric!“ a potom bežal za ním. Dier utekal na toaletu.

„Viete si predstaviť, čo sa s Ericom dialo. Ja som o tom vedel, iba som chcel, aby sa vrátil čo najskôr, lebo sme už nemali k dispozícii striedanie a na ihrisku sme mali o hráča menej,“ vysvetľoval Mourinho novinárom.

Dier mal problémy s trávením a Mourinho vinil príliš preplnený program Tottenhamu. Dva dni predtým hral Tottenham v lige proti Newcastlu a vo štvrtok nastúpi v Európskej lige proti Maccabi Haifa.

„Eric musel odohrať dva zápasy úplne dehydrovaný, unavený, bez energie vo svaloch a totálne mŕtvy. Vo štvrtok už, samozrejme, hrať nebude, lebo by som ho určite zabil,“ pokračoval.

Za stavu 0:1 sa Mourinho navyše pochytil s manažérom Chelsea Frankom Lampardom, ktorý bol vodcom jeho tímu z majstrovskej sezóny 2004/2005. Lampard sa s ním

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Premier League

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie