Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Predseda vlády veľmi chce, ale liberálne médiá mu to kazia

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Slovensko už svieti načerveno. 2. Igor Matovič si vyberá nesprávneho nepriateľa. 3. Komplikovanie interrupcií sa odkladá.

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vyberal a komentoval Roman Pataj

1. Slovensko už svieti načerveno

Epidemiologická situácia sa tento týždeň zhoršila tak výrazne, že minister zdravotníctva Marek Krajčí v piatok začal hovoriť aj o možnosti svojej demisie. Zatiaľ sa ju nechystá podať, ale dal najavo, že je to do budúcnosti jedna z možností.

Medzitým pribúdajú hlasy, že sme obdobie medzi prvou a druhou vlnou COVID-19 nevyužili na prípravu. Asi najviac sa spomína, že Slovensko neposilnilo trasovacie kapacity hygienikov. Teraz ich musia posilniť medici a armáda, pretože úrady už nestíhajú dohľadávať kontakty nakazených. Rastie tak riziko, že sa vírus bude šíriť nekontrolovane.

Čísla počas týždňa pritom naznačovali, že sa to už deje. Doterajšie rekordy padli štyri dni po sebe. V sobotu bola prekonaná hranica 800 pozitívnych a zodpovední už avizujú, že tisícka je len otázkou krátkeho času. Tento týždeň preto začal platiť núdzový stav. Premiér Igor Matovič dokonca tvrdí, že „ideme do strašných dní“.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie