Denník N

Má Hapal skončiť, ak prehráme s Írskom? Odpovedajú Borbély, Kocian, Mucha či Hašan

Ladislav Borbély, Ján Mucha, Peter Ďuriš a Ján Kocian. Foto – koláž, TASR a Jana Červená
Ladislav Borbély, Ján Mucha, Peter Ďuriš a Ján Kocian. Foto – koláž, TASR a Jana Červená

Futbalovým odborníkom sme položili otázku: Je zápas s Írskom akýmsi referendom o zotrvaní Pavla Hapala pri reprezentácii? Odpovedajú Ján Mucha, Ján Kocian, Peter Ďuriš, Martin Mikulič, Miroslav Hašan a Ladislav Borbély.

Ján Mucha
bývalý reprezentačný brankár

Áno, samozrejme. V tejto brandži je to veľmi kruté a pán tréner sám určite dobre vie, že všetci od neho očakávajú postup. Ak sa to nepodarí, je to jednoznačne nesplnený cieľ. Ambíciou reprezentácie bolo postúpiť priamo, keďže postupovali hneď dve mužstvá. Nakoniec sme tretí, no aj tak hráme baráž, čo bolo ešte donedávna nemysliteľné.

Sám zisťujem, aké to má tréner zložité. Po ukončení aktívnej kariéry 15 mesiacov trénujem a viem, že je to veľmi náročné a zodpovedné. Ale verím, že zápasy o postup zvládneme. Samozrejme, ak by to nevyšlo, sú tu vyššie postavení, ktorí budú o trénerovi rozhodovať.

Situácia okolo pandémie nie je pre trénera ospravedlnením, keďže sa s ňou musí vyrovnať každý či už na klubovej, alebo reprezentačnej úrovni. Kľúčové je, aký bude konečný výsledok, a okolnosti nebudú nikoho zaujímať. Fanúšikovia prirodzene očakávajú postup. Nie je to tak dávno, keď mala reprezentácia úspechy na MS či na Eure, a aj ja osobne by som bol veľmi rád, ak by sa nám podarilo na ne nadviazať. Mužstvo na to máme.

Ján Kocian
bývalý tréner reprezentácie

Tréner dostal od futbalového zväzu svoju úlohu a zmluvu, ktorá sa týka aj kvalifikácie. Myslím si, že ak by sme

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbalové Euro

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie