Denník N

Vláda schválila dotačný zákon pre kultúru. Záujem o pomoc budú zisťovať dotazníkom

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO). Foto - TASR
Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO). Foto – TASR

„Ak všetko dobre pôjde, tak za ideálnych podmienok vieme 16. novembra spustiť výzvu, do ktorej sa budú môcť ľudia prihlásiť o pomoc,“ povedala ministerka Natália Milanová (OĽaNO) počas stredajšieho rokovania vlády.

Vláda schválila návrh nového dotačného zákona, ktorý umožní ministerstvu kultúry poskytnúť priame dotácie pre ľudí, čo prišli o príjmy alebo stále nemôžu pracovať z dôvodu protipandemických opatrení.

Suma, ktorú by mohlo ministerstvo v rámci týchto covidových dotácií žiadateľom poskytnúť, zatiaľ nie je známa. V Rádiu Expres minulý týždeň ministerka hovorila o 50 miliónoch, ktoré by pre kultúru chcela získať do konca roka.

Ako to má fungovať

Návrh zákona pôjde do hlasovania parlamentu na najbližšej schôdzi, pravdepodobne počas budúceho týždňa. Ak ho parlament schváli, do platnosti by vstúpil už 1. novembra.

Dovtedy chce ministerstvo kultúry so zástupcami kultúrnych sektorov vytvoriť dotazník, ktorým bude zisťovať záujem o pomoc.

„Tento dotazník bude k dispozícii všetkým, aby sa zaregistrovali a aby sme vedeli, s akým počtom ľudí máme rátať a akú sumu budeme potrebovať,“ povedala ministerka. Forma dotazníka by mala byť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

   Kultúra v karanténe

   Natália Milanová

   Kultúra, Slovensko

   Teraz najčítanejšie