Denník N

Športový newsfilter: Máme milióny na kompenzácie, prečo si ich nevšímate? sťažuje sa Kuzminová či Gönci

Ivan Husár. Foto N - Tomáš Benedikovič
Ivan Husár. Foto N – Tomáš Benedikovič

Dobrý deň,

minulý týždeň sme opäť sledovali, ako to schytal štátny tajomník pre šport Ivan Husár (SaS), tentoraz od bývalých členov Fondu na podporu športu. Tvrdia, že Husár si nevšíma 20 miliónov, ktoré by sa dali využiť na také potrebné kompenzácie.

Husárovi sa však v nedeľu podaril pekný kúsok – päť športových líg dostalo výnimku z pandemických opatrení.

Roland Garros vyhrala poľská tínedžerka, v mužskom finále až nečakane dominoval Rafael Nadal. V Taliansku majú cyklisti za sebou prvý týždeň Gira, Peter Sagan je v lepšej forme ako na Tour, bodovaciu súťaž však zrejme nevyhrá.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.


Športové podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbean – RSSYouTube


1. Profesionálne kluby majú výnimku

Keď sa naposledy prijímali pandemické opatrenia, veľkú časť následnej debaty zabralo nedorozumenie o zákaze hromadných podujatí. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) po Ústrednom krízovom štábe oznámil, že žiadny profesionálny šport nebude. Neskôr sa však ukázalo, že to „len“ poplietol.

Vyvolalo to však búrku na sociálnych sieťach, paniku medzi športovcami a protest profesionálnych hokejistov pred úradom vlády.

Teraz už opatrenia oznamoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) a hrozí maximálne to, že zástupcovia fitnescentier sa opäť pokúsia zablokovať vjazd do hlavného mesta. Práve oni musia zatvoriť, rovnako ako prevádzkovatelia plavární.

Štátny tajomník pre šport Ivan Husár (SaS) je jediným zástupcom športu na Ústrednom krízovom štábe, a aj preto čelil v športovej komunite veľkej kritike za to, že za ním nič nevidno.

Teraz si však (minimálne) od profesionálnych klubov vyslúži pochvalu – najvyššie súťaže vo futbale, v hokeji, basketbale, hádzanej a vo volejbale sa naďalej budú môcť hrať. Zo slov hlavného hygienika Jána Mikasa dokonca vyplýva, že postačil prísľub „pravidelného testovania“.

Veľký rozdiel oproti posledným opatreniam, keď sa pôvodne hovorilo o teste najstaršom 12 hodín, čo sa tiež napokon neprijalo.

Naše kluby si dokonca vybojovali lepšie podmienky ako české, kde sa môžu hrať len medzinárodné zápasy.

Aj keď sa hrať bude, kluby potrebujú kompenzácie, ktorých brzdou je podľa bývalých členov Fondu na podporu športu ako Anastasia Kuzminivá či Jozef Gönci práve Husár. O tom však v ďalšej časti Športového newsfiltra.

BONUS: Po novom sa nebudú môcť zhromažďovať viac ako šiesti ľudia. Padá tak protest pred úradom vlády, ktorý už niekoľko týždňov organizujú Ultras

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbalové Euro

Koronavírus

  Liga národov

  Peter Sagan

  Roland Garros

  Športový newsfilter

  Komentáre, Slovensko, Šport a pohyb

  Teraz najčítanejšie