Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Spravodlivosť sa konečne nedala oklamať zbabelým úskokom nácka

Kotlebove šeky so sumou 1488 eur. Foto – archív
Kotlebove šeky so sumou 1488 eur. Foto – archív

1. Žiadna náhoda, Kotleba je nácko. 2. Matovič obvinil Sulíka zo smrti ľudí. 3. Malá útecha pre Sulíka: zopár dát.

Správy vyberal a komentoval Juraj Javorský

1. Žiadna náhoda, Kotleba je nácko

Poslanec a predseda ĽSNS Marian Kotleba sa dopustil prejavu sympatie k hnutiam potláčajúcim ľudské práva, keď na výročie vzniku fašistického slovenského štátu rozdal rodinám šeky na 1488 eur. Za tento trestný čin má ísť do väzenia s najľahšou ostrahou na štyri roky a štyri mesiace. Tak v pondelok rozhodla samosudkyňa Ružena Sabová a odsúdený sa môže proti jej rozsudku odvolať.

Nebola to náhoda. Marian Kotleba urobil so svojou obhajobou všetko pre to, aby rozsudok čo najviac oddialili, ale málo na to, aby bol oslobodzujúci. Pointou obhajoby bolo tvrdenie, že kombinácia čísel 1488 bola náhodná, a toto tvrdenie boli schopní opierať o niekoľkohodinové čítanie zoznamov ľubovoľných tovarov, ktoré stáli napríklad 14,88 eura.

Okrem faktoru náhody sa obhajoba pokúsila presvedčiť súd, že Kotleba nie je nácko. Aj to zabralo hodiny a hodiny čítania stanov jeho strany alebo jeho návrhov v parlamente.

Nestačilo to. Ruženu Sabovú, ktorá rozhodovala aj v procese s objednávateľmi vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, nepresvedčili, že suma 1488 bola len náhoda a že Kotleba nie je nácko.

Prelomové rozhodnutie. Po viacerých úspechoch náckov na slovenských súdoch konečne prišlo rozhodnutie, ktoré prelomilo ich obranu. Tá vždy stála na zbabelom popieraní do očí bijúcich skutočností: jeden popieral, že vie robiť na počítači, druhý klamal, že nemyslel

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie