Denník N

Akoby som cítil, že by som tu nemal byť. Raper Machine Gun Kelly sa stal kráľom pop punku

Machine Gun Kelly vydal nový album. Foto - Instagram (@machinegunkelly)
Machine Gun Kelly vydal nový album. Foto – Instagram (@machinegunkelly)

Keď sa v lete 2018 doňho pustil Eminem, väčšina hip hopovej scény sa postavila proti nemu. Machine Gun Kelly potom rozprával o samovražde a depresii, ale neskôr prešiel na pop punk a jeho nový album Tickets To My Downfall sa dostal v hitparádach na prvú priečku.

Pred rokom to s ním nevyzeralo dobre. Machine Gun Kelly prišiel v rámci európskeho turné aj do Prahy a Denníku N vtedy poskytol veľký rozhovor, hoci v zahraničných médiách sa často neobjavoval. Bolo to iba dva mesiace po vydaní albumu Hotel Diablo, v ktorom sa opakovali najmä motívy drog, ťažkého detstva, samovraždy, vnútorných problémov a smrti.

Na otázku, či mu osobné texty po psychickej stránke pomáhajú, odpovedal: „Necítim sa lepšie. Stále je to moja realita. Aj práve teraz.“ Pre magazín GQ predtým povedal, ako sa prestal báť smrti: „Stretol som niekoho, koho by som ani nepovažoval za ľudskú bytosť, ale skôr za ducha. Vďaka nej sa už smrti nebojím. Už sme všetci kedysi zomreli. Moment smrti je strašidelný a myslím si, že s týmto strachom sa už rodíme, lebo sme smrť už veľakrát zažili.“

V Prahe však už hovoril inak: „Minulú noc som sa jej veľmi bál. Nechcem rozprávať o tom, čo sa stalo. Ale určite som sa smrti bál, keď sme sem išli. Iba som sedel a rozmýšľal o nej. Samozrejme, niečo sa dialo. Bol na to nejaký dôvod a myslel som si, že je blízko, ale…“ stíchol.

Hádka s Eminemom

Už vtedy bol Machine Gun Kelly, pochádzajúci z Clevelandu, omnoho viac než iba raperom. Do svojej tvorby zapájal prvky rocku či punku a venoval sa aj herectvu. Objavil sa napríklad vo filme The Dirt o kapele Mötley Crüe, v ktorej stvárnil postavu legendárneho bubeníka Tommyho Leeho. Zaradil sa k raperom, ktorí sa nechceli nechať zaškatuľkovať iba do jedného žánru.

Machine Gun Kelly vždy patril k najlepším raperom-belochom, fanúšikov si získal vďaka rýchlemu rapovaniu aj spoluprácami s popovými speváčkami ako Camilla Cabello. Umelecké meno si vybral podľa gangstra Georgea Barnesa, ktorý mal rovnakú prezývku. Celosvetovo známym sa stal najmä po škandále

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kultúra

Teraz najčítanejšie