Denník N

V Ružomberku otvorili nový covidový pavilón bez rozvodov kyslíka pre najťažších pacientov, je prázdny

Nové oddelenie pre Covid pacientov v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku Foto ÚVN
Nové oddelenie pre Covid pacientov v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku Foto ÚVN

Ústredná vojenská nemocnica sa pred dvomi týždňami pochválila novým pavilónom. Chýbajú v ňom rozvody kyslíka pre umelé pľúcne ventilácie. Vedenie nemocnice vraví, že použijú kyslíkové fľaše. Lekár to považuje za scestné.


V novom pavilóne ružomberskej nemocnice, ktorý pripravili pre pacientov s covidom-19, zatiaľ nik neleží. Niežeby mali v Ústrednej vojenskej nemocnici málo prípadov, naopak, tlak každým dňom rastie, momentálne ich majú 54. Nová budova však stále nie je úplne pripravená na prijímanie chorých s koronavírusovou infekciou.

Pavilón už slávnostne otvorili 2. októbra, na ceremóniu do Ružomberka pricestoval aj minister obrany Jaroslav Naď z OĽaNO a jeho štátny tajomník Marian Majer, pretože Ústredná vojenská nemocnica patrí pod tento rezort.

Šéf nemocnice Vladimír Lengvarský vtedy prezentoval, ako sú pripravení na druhú vlnu pandémie. „Na druhom podlaží je pre pacientov, ktorých zdravotný stav si vyžaduje intenzívnu starostlivosť, pripravených 13 lôžok s možnosťou napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu, s monitormi vitálnych funkcií, ako aj so stojanmi s infúznymi a injekčnými dávkovačmi. Každé lôžko je vybavené aj elektrickou chirurgickou odsávačkou sekrétov,“ vymenúval, čo majú pripravené pre najťažšie stavy. 

O tom, že v budove chýbajú centrálne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Slovensko

Teraz najčítanejšie