Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: To, že je Matovič premiérom, je veľký omyl

1. Igor Matovič žiadnou premenou neprejde. 2. Povinná škôlka predsa len bude od septembra. 3. Blížime sa k dvojtisícovej hranici.

Správy vyberal a komentoval Tomáš Gális

1. Matovič žiadnou premenou neprejde

Spor predsedov OĽaNO a SaS sa najmä vinou premiéra dostáva tak hlboko, že človeku pomaly dochádzajú slušné výrazy. Nevedno, ako sa skončí, ukazuje však na neveselú skutočnosť, že Igor Matovič svoju funkciu zjavne nezvláda.

Pokazená repríza. Keď sa zhruba pred rokom preferencie OĽaNO pohybovali okolo piatich percent, útoky Igora Matoviča na potenciálnych členov budúcej vládnej koalície boli síce veľmi hlúpe, ale z hľadiska snahy udržať sa v parlamentnej politike pochopiteľné. KDH, ktorého predsedovi Matovič dával ranu za ranou, zostalo mimo parlamentu, strana Andreja Kisku, ktorý sa pre Matoviča načas stal rovnakým terčom ako pre Smer, doň preliezla len tak-tak.

Dnes, keď je Matovič premiér, skúša niečo podobné na SaS, ktorej preferencie stúpajú úmerne k tomu, ako klesá dôvera k OĽaNO. Nielenže je to ešte hlúpejšie ako pred rokom, ale zdá sa, že tým ani nič nedosiahne. Iba ak to, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie