Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Dôležitá správa o tom, ako Fico, Kičura a spol. roky pripravovali katastrofu

Kajetán Kičura s Robertom Ficom. Foto – TASR
Kajetán Kičura s Robertom Ficom. Foto – TASR

1. Na toto si spomeňte vždy, keď budú Fico a Pellegrini kričať, že Matovič nezvláda pandémiu 2. Všimnite si názory prokurátora Honza 3. Pohľad nemeckého súdu na zatváranie reštaurácií sa blíži Sulíkovmu

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vyberal a komentoval Roman Pataj

1. Na toto si spomeňte vždy, keď budú Fico a Pellegrini kričať, že Matovič nezvláda pandémiu

Celých 12 rokov trvalo, kým Slovenská republika prišla na to, že by bolo fajn seriózne sa venovať dostupnosti ochranných zdravotníckych pomôcok. Začalo sa to v roku 2008 a skončilo 27. februára 2020, keď sa už rozbiehala pandémia covidu-19. V ten deň dosluhujúca vláda Petra Pellegriniho spustila poplach a uznesením rozšírila rozsah pohotovostných zásob štátu o zdravotnícky materiál. Medzitým štát nič také zadefinované nemal.

So zistením prišiel najvyšší kontrolný úrad a plným právom ho označil za „alarmujúce“. Zo správy NKÚ nie je zrejmé, či sme po celý čas od roku 2008 mali na skladoch nulu alebo či išlo o postupný vývoj zapríčinený chýbajúcim plánom. Bez ohľadu na to bol výsledok tristný.

Vo februári tohto roka „neboli na národnej úrovni žiadne zdravotnícke pomôcky využiteľné na elimináciu dôsledkov nástupu epidémie či pandémie“, píše NKÚ a dáva tým za pravdu Igorovi Matovičovi, ktorý to tvrdí od prvého dňa vo funkcii. Súčasný predseda vlády naozaj prebral krajinu totálne nepripravenú.

„Nepožadovali vytvorenie zásob“

Samozrejme, kľúčové je odpovedať na otázku, kto je za to zodpovedný.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie