Denník N

Preto som žil trochu divoko, aby som tu nebol len naoko, spieva Richard Müller na novom albume

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Tá fotografia nie je náhodná momentka. Spevák v slnečných okuliaroch a v saku, ktoré pripomína skôr luxusné kimono, pózuje s malým psom na rukách. Kompozíciou aj farebnosťou to vyzerá ako ďalší portrét od Jana Saudeka, ale ten nie je jeho autorom. Má tu len pesničku s venovaním.

Takýchto rozdielov medzi štylizáciou a realitou je na novinke Richarda Müllera viac. Po štyroch rokoch práve vydal ďalší štúdiový album Hodina medzi psom a vlkom a neskrýva spokojnosť s výsledkom.

„Zlatú alebo čiernu?“ pýta sa ho manažér, keď chce fixku na podpísanie CD. „Samozrejme, že zlatú,“ znie suverénna odpoveď. Sedíme v priestoroch hudobného vydavateľstva, na osemnástom poschodí novostavby v centre Bratislavy a na stenách visia spevákove platinové platne za predchádzajúce nahrávky. Po otázke, či bude k novinke ešte nejaký singel, manažér vraví, že keď budú rádiá hrať ten aktuálny. „Prečo by ho nehrali?“ kontruje spevák. Má pravdu, najpočúvanejšie slovenské rádio ho už rotuje.

Na Slovensku dnes na zisk zlatej platne stačí predať 3-tisíc kusov albumu. Keďže dokopy sa spočítava počet predaných nosičov a digitálne stiahnutia, vzhľadom na popularitu Richarda Müllera u nás aj v Česku jeho novinka môže byť opäť čoskoro platinová. Hlavnou správou pre fanúšikov je, že ide o jeden z jeho lepších albumov a že spevák je opäť vo forme.

A preto som žil trochu divoko

„Pili jsme, ale zároveň jsme také vědeli / že něco jiného je střemhlav opít se / a něco jiného je poslouchati víno / na slovo vzaté víno…“

Tieto slová do svojej básnickej zbierky Hodina medzi psem a vlkem napísal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie