Denník N

Lekár z Oravy, ktorý zomrel na covid-19, ľudí varoval pred zľahčovaním vírusu

Ilustračné foto N - Tomáš Benedikovič
Ilustračné foto N – Tomáš Benedikovič

Obvodný lekár z Lokce Rastislav Melek, ktorý podľahol ochoreniu covid-19, poznal riziká koronavírusu. Aj tak ordinoval osobne a nie iba cez telefón. Pacientom radil, ako sa chrániť.

Melek (48) je prvou obeťou koronavírusu medzi zdravotníkmi na Slovensku. Ordinoval na Orave, čo je momentálne koronavírusom najviac zasiahnutý región. Práve tam sa od piatka bude konať pilotné testovanie antigénovými testmi.

Jeho priateľ a prednosta z Lokce Július Dulík si pamätá, ako ho asi pred mesiacom Rastislav Melek upozorňoval pri vyšetrení na riziká koronavírusu a nebezpečenstvo zľahčovania.

Posolstvo pre neveriacich: covid zabíja

Lekárova manželka s ním pracovala v ordinácii ako zdravotná sestra. Po jeho smrti zverejnila status, v ktorom pokračuje v poslaní svojho muža a varuje pred covidom-19.

„Nikdy som nepísala na Facebooku verejné statusy, ale teraz musím. Bola som jeho manželka 14 rokov, nikdy nebýval chorý. Zanechal ma tu aj s 10-ročným dieťaťom a neviete si ani len predstaviť, aká je to bolesť. Všetkým neveriacim odkazujem, áno, zomrel na COVID. CT pľúc to potvrdilo. Boli úplne zničené. A bol úplne zdravý. Takže všetci, čo píšu, že sa ich to netýka, je len otázkou času, kedy sa ich to dotkne,“ napísala na Facebooku.

Ako na Rastislava Meleka spomínajú jeho známi:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Slovensko

Teraz najčítanejšie