Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovič sa chytá príležitosti, začnite sa pripravovať na lockdown

Igor Matovič a Marek Krajčí. Foto N - Tomáš Benedikovič
Igor Matovič a Marek Krajčí. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Premiérova otočka. 2. Lockdown dáva zmysel a vieme to urobiť. 3. Marek to nedal, Krajčí musí odísť.

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Premiérova otočka

Vyzerá to tak, že Igor Matovič napokon pochopil, že jeho veľkolepý plán ohúriť svet naráža na organizačné aj právne limity a fakticky sa nedá uskutočniť podľa jeho predstáv. Päť dní po tom, čo o plošnom testovaní sám informoval národ, pripúšťa, že k tomu nemusí prísť.

Po čase opäť spomína odborníkov, ktorí by mali na rokovaniach pandemickej komisie a ústredného krízového štábu povedať, čo je najlepšie – či zotrvať pri pôvodnom nápade alebo zaviesť lockdown, teda takmer hermeticky uzatvoriť krajinu.

Premiér sa vmanévroval do nezávideniahodnej situácie. Pretože ak od svojej megalománie upustí, bude to najväčšia hanba, akú si doteraz vyrobil. Jedným dychom však treba dodať, že je stále lepšie zísť z kratšej cesty ako zostrojiť chaos, ktorého rozmery si nevieme teraz ani len predstaviť.

V tejto chvíli má Matovič teoreticky tri možnosti.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Koronavírus

Marek Krajčí

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie