LM, skupina: Real zahanbil aj s 13 hráčmi v karanténe. Šachtaru funguje brazílska stratégia

Futbalisti Šachtaru po góle Realu Madrid. Foto - TASR/AP (Manu Fernandez)
Futbalisti Šachtaru po góle Realu Madrid. Foto – TASR/AP (Manu Fernandez)

[Pridajte sa do facebookovej skupiny, v ktorej môžete debatovať o profesionálnom športe, prinášať námety redakcii alebo sa jej pýtať otázky. Každý večer v nej nájdete sumár správ.]

Dobrý deň,

v stredu sme sledovali prvé veľké prekvapenie novej sezóny. Šachtar Doneck aj s mnohými náhradníkmi vyhral v Madride nad Realom 3:2.

Ukazuje sa, že obrana Realu je bez Sergia Ramosa bezmocná, tréner Zinedine Zidane však potupnú prehru vzal na seba.

Liverpool si musel prvý raz poradiť bez dlhodobo zraneného Virgila van Dijka a Jürgenovi Kloppovi sa vydaril experiment pri skladaní obrany.

Súhrn Ligy majstrov prinášame vždy ráno po zápasoch a posielame ho aj e-mailom.

Tie zábery boli veľavravné. Zinedine Zidane postával pred lavičkou Realu Madrid a ironicky sa usmieval. Jeho hráči dostali od Šachtaru Doneck tri góly v priebehu trinástich minút a po prvom polčase zahanbujúco prehrávali 0:3.

Obrana Realu miestami pripomínala hru Brazílčanov pri pamätnej prehre 1:7 s Nemeckom na MS 2014. Madridskí obrancovia nestačili na rýchle protiútoky Šachtaru a chaotickou pozičnou hrou im uľahčovali strieľanie gólov.

Real sa síce v druhom polčase zlepšil, ale dokázal iba znížiť a nečakane prehral 2:3.

Blamáž to bola o to väčšia, že hostia pricestovali do Madridu so zdecimovaným kádrom. Chýbalo im až trinásť hráčov prvého tímu, ktorí sú po pozitívnych testoch na covid-19 v karanténe.

„V tejto chvíli prežívame nočnú moru,“ vravel na predzápasovej tlačovej konferencii tréner Donecka Luís Castro.

Portugalský tréner v krízovej situácii povolal viacero futbalistov z rezervného tímu a do základnej zostavy zaradil osem hráčov vo veku 23 rokov a menej.

Najbrazílskejší klub v Európe

Jeden z nich proti Realu obzvlášť vynikal. 20-ročný Brazílčan Tetê strelil úvodný gól zápasu a Madridčanom robil na ihrisku najväčšie problémy. Tetê je jedným z mnohých príkladov stratégie, ktorá zo Šachtaru urobila konkurencieschopný európsky klub.