Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Keď sa funkcie nevzdá sám Kováčik, môže ho o ňu pripraviť Kováčiková

Šéf špeciálnej prokuratúry Dušan Kováčik. Foto N - Tomáš Benedikovič
Šéf špeciálnej prokuratúry Dušan Kováčik. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Špeciálny prokurátor má za sebou toľko káuz, že mal odstúpiť už veľakrát 2. Vláda schválila zákaz vychádzania 3. Chýbajú lôžka, lekári i ochota dať sa očkovať

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Špeciálny prokurátor má za sebou toľko káuz, že mal odstúpiť už veľakrát

Na základe skúseností s viacerými prípadmi z nedávnej minulosti by sme zadržanie šéfa špeciálnej prokuratúry Dušana Kováčika ešte asi nemali vnímať tak, že ide na sto percent o začiatok jeho cesty k spravodlivosti. Či je to vôbec možné, sa ukáže napríklad vtedy, keď sa bude rozhodovať o jeho prípadnej väzbe, ktorá by bola v prípade napomáhania zločineckej skupine takáčovcov najlogickejším krokom.

Ďalší dôvod na odchod. No z mnohých dôvodov vyvoláva istý pocit satisfakcie Kováčikovo zadržanie už teraz. Človek, čo stojí sedemnásty rok na čele úradu, ktorého hlavnou úlohou je stíhať zločincov aj z radov politikov, tam nemal čo robiť už v prvom funkčnom období. Už dávno predtým, než bola známa jeho bilancia 61 dozorovaných prípadov verzus nula obžalôb, bolo jasné, že jeho hlavnou pracovnou náplňou bolo zahrať všetky citlivé kauzy do autu.

Na dôveryhodnosti mu nepridali ani

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie