Denník N

Chaos sa neopakoval, klamstvá áno. Trump v druhej debate útočil na Bidena cez syna

Foto - tasr/ap
Foto – tasr/ap

Americký prezident pôsobil lepšie ako v prvej debate, kandidát demokratov neurobil vážnu chybu.

Každý čakal, či druhá a zároveň posledná prezidentská debata medzi prezidentom Donaldom Trumpom a jeho súperom vo voľbách, bývalým viceprezidentom Joeom Bidenom, v noci na piatok bude taká chaotická ako tá prvá. To sa nestalo.

Keď na konci moderátorka Kristen Welkerová z televízie NBC obom poďakovala za fantastickú debatu, nemusela to byť len slušnosť. Obaja kandidáti, a najmä americký prezident, sa držali.

Trump ukázal, že sa dokáže kontrolovať, a až na malé chvíle neskákal do reči súperovi ani sa nehádal s moderátorkou, ako to predviedol neraz v minulosti.

Podľa tónu to možno nebol typický Trump, ale obsahom sa nezaprel. Mnohé jeho tvrdenia boli nepravdivé.

„Z pohľadu klamania je Trump ešte horší ako v prvej debate,“ napísal počas diskusie na Twitteri novinár Daniel Dale, ktorý kontroluje výroky politikov. Na konci dodal, že kým Biden mal niekoľko falošných a zavádzajúcich tvrdení, z Trumpa bol ako zvyčajne „sériový klamár“.

Ako na Bidena

V lete sa Trumpova kampaň zameriavala najmä na to, že Biden je starý (bude mať 78 rokov) a nie úplne psychicky pripravený viesť Spojené štáty. Ako ukazoval vývoj prieskumov, toto veľmi nefungovalo.

Posledné dni sa prezident sústredí viac na taktiku, ktorá mu vyšla u jeho minulej súperky Hillary Clintonovej. Snaží sa hovoriť, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Americké voľby 2020

Donald Trump

Svet

Teraz najčítanejšie