Bolo by depresívne, ak by niekto z nich opäť vyhral ligu. Real aj Barcelona čelia po El Clasicu kritike

Foto – AP
Foto – AP

Zinedine Zidane má na Camp Nou bilanciu, ktorú mu môžu mnohí závidieť. Ako tréner viedol Real Madrid v „El Clásicu“ na ihrisku Barcelony už šesťkrát a ani raz neprehral.

V sobotu poobede sa jeho zverencom opäť podarilo zvíťaziť 3:1 v peknom zápase, ktorý rozhodol gól Sergia Ramosa po diskutabilnej jedenástke. Zidane, ktorý teraz uprednostnil systém 4-3-3 pred 4-4-2, však má o čom rozmýšľať.

Real otvoril skóre už po piatich minútach, keď si Karim Benzema všimol dobrý nábeh Federica Valveredeho, a ten v nájazde na Neta nezaváhal. O tri minúty však Ansu Fati, 17-ročný barcelonský zázrak, vyrovnal. Oba tímy mali niekoľko dobrých šancí, ale po polčasovej prestávke prišla sporná situácia v šestnástke Barcelony.

Stopér domácich Clement Lenglet naozaj Sergia Ramosa potiahol za dres, rozhodca Juan Martínez Munuera penaltu odpískal až s pomocou systému VAR.

Miestny novinár Alvaro Romeo konštatoval: „Predpokladám, že