Denník N

Bol oporou Uruguaja, kúpil ho Inter a chcela Chelsea. Teraz Álvaro Pereira debutoval za Sereď

Foto – TASR
Foto – TASR

[Pridajte sa do facebookovej skupiny, v ktorej môžete debatovať o profesionálnom športe, prinášať námety redakcii alebo sa jej pýtať otázky. Každý večer v nej nájdete sumár správ.]

ŠKF Sereď nehráva ligové zápasy ani na vlastnom štadióne, ale v októbri priviedla slávneho futbalistu. Álvaro Pereira (34) patril k najlepším hráčom uruguajskej generácie okolo Diega Forlána, ktorá sa na MS 2010 dostala až do semifinále svetového šampionátu.

Na Slovensko prišiel ako voľný hráč po tom, ako mu vypršala zmluva s paraguajským prvoligistom Club River Plate Asunción. V sobotu večer vo Fortuna Lige debutoval, keď nastúpil v 82. minúte z lavičky pri prehre 1:2 proti ViOn-u Zlaté Moravce.

Keď sa s ním pred pár dňami rozprával redaktor Denníka Šport Mojmír Staško, Pereira na otázku, v ktorom klube „mu bolo najlepšie“, diplomaticky odpovedal: „Dúfam, že to bude Sereď!“ Jeho odpoveď vyznieva trochu úsmevne, keďže hral aj za najväčšie európske veľkokluby. V Porte odohral viac ako 70 zápasov, počas pôsobenia v Interi Miláno nazbieral vyše 30 štartov.

V Uruguaji bol veľkou hviezdou,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie