Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Za všetkým hľadaj nepriateľa. Aj v čase spoločnej zodpovednosti

Premiér Igor Matovič pri sobotňajšom testovaní na Orave. Foto N - Tomáš Benedikovič
Premiér Igor Matovič pri sobotňajšom testovaní na Orave. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Generálka sa podarila. 2. Trnka zostal prakticky bez trestu. 3. Palermo pod Tatrami.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Generálka sa podarila

V nedeľu večer sa po troch dňoch skončila generálka, ktorá mala ukázať, či je Slovensko schopné zorganizovať niečo také, ako celoplošné testovanie na koronavírus. Skeptici mali síce na svoj postoj dostatok dôvodov, ale minimálne z hľadiska účasti sa našťastie mýlili.

V najpostihnutejších okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov do nedeľného popoludnia otestovali vyše 136-tisíc ľudí, čo sú asi dve tretiny obyvateľov týchto okresov nad desať rokov. Presné čísla ešte nepoznáme – dôležité bude aj to, koľko ľudí nad 65 rokov zostalo radšej doma –, ale vyzerá to na slušnú účasť.

Pozitívny je aj fakt, že až na pár problémov, ako bol chýbajúci lekár či dočasný nedostatok testov, sa niečo také vo veľmi krátkom čase vôbec podarilo zorganizovať. A ďalším plusom je, že ľudia v radoch pred odbernými miestami stáli, zdá sa, v dostatočných rozstupoch, takže testovanie sa azda nestane ďalším ohniskom nákazy.

Po plusoch pochybnosti. Otázkou je, ako to bude vyzerať, keď bude počas prvého i druhého celoplošného testovania trebárs pršať, čo môže napríklad ohroziť účasť. Ďalšou otázkou stále zostáva, či bude aj napriek dostatočnému počtu prihlásených dobrovoľníkov k dispozícii dosť zdravotníkov.

Ešte dôležitejšia je však výhrada opakujúca sa už vyše týždňa,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dobroslav Trnka

Dušan Kováčik

Igor Matovič

Koronavírus

    Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

    Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

    Komentáre

    Teraz najčítanejšie