Denník N

Majú Ficovi podporovatelia a ochrancovia právo kritizovať Matoviča?

Stratili ste právo kohokoľvek kritizovať. Občania nezabúdajú.

Autor je predseda strany Maďarské fórum

Je isté, že Matovičova vláda nefunguje tak, ako sme mnohí očakávali. To však neznamená, že by sa mali vrátiť prevádzkovatelia takzvanej mafiánskej krajiny. Dnes, v čase krízy a rozkladu dôvery spoločnosti v štátne inštitúcie, je nesmierne dôležité zachovať si zdravý úsudok a mať dobrú pamäť.

Spomeňme si: premiér Fico býval u daňového podvodníka Bašternáka a jeho susedom bol Kočner. Spomeňme si aj na Jankovskú, štátnu tajomníčku Smeru, ktorá na počkanie na súde vybavovala rozsudky pre Kočnera. Rovnako sa zamyslime nad riaditeľom finančnej kriminálky Makóom. Spomeňme si, ako Kováčik, šéf špeciálnej prokuratúry, zamietol pod koberec či už hlas podobný Ficovmu, alebo prípad Gorila. Týchto ľudí dosadili a pri moci držali Ficove vlády. Takáto činnosť štátneho aparátu nakoniec vyústila do vraždy novinára a jeho nastávajúcej. Prečo? Lebo boli jednoducho nepohodlní.

Makó, Kočner, Jankovská, Kováčik a mnohí ďalší stáli nad zákonom, mysleli si, že môžu všetko.

Bývalý minister Sólymos a jeho stranícki kolegovia z Mosta-Híd, ktorí držali Ficovi, Pellegrinimu či Kaliňákovi chrbát a pomáhali im prevádzkovať tento systém, stratili právo kritizovať vládu. Je smiešne, ako sa zrazu snažia ukazovať sa v dobrom svetle a vyzývajú koaličných partnerov súčasnej vlády, aby opustili Matoviča.

Vážení ministri bývalej vlády Smeru, ako ste sa zachovali vy po Kuciakovej vražde? Držali ste chrbát Ficovi a Smeru, aby ste mohli zostať v pozícii nedotknuteľných. Mnohí z vás by sa mali zamyslieť, ako sklamali svojich voličov a koľkokrát sa vzdali svojich hodnôt.

Spomeňte si na svoje veľkolepé vyhlásenia, ako budete krotiť nominantov Smeru. Všetci vieme, že sa vám to vôbec nepodarilo. Smer ste nenapravili, práve naopak, prerazili ste dno a dostali sa na ich úroveň.

Stratili ste právo kohokoľvek kritizovať. Občania nezabúdajú.

Rovnako nie je možné zabúdať na smerákov, či je to Fico, alebo Pellegrini a jeho Hlas. Práve oni prevádzkovali tento chorý mafiánsky systém, ktorý si neželáme naspäť. Je preto nesmierne dôležité, aby sa v systéme fungovania krajiny nemenili iba figúrky, ale aby sa udiali aj systémové zmeny.

Politici píšu

Komentáre

Teraz najčítanejšie