Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Vláda je s pilotom spokojná, celoplošné testovanie bude v sobotu a v nedeľu

Foto - TASR
Foto – TASR

1. Vláda sa pochválila, ako to dobre dopadlo 2. Prokurátorov zbavili mlčanlivosti 3. Kollár by sa mal zodpovedať z papalášizmu

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Vláda sa pochválila, ako to dobre dopadlo

Toľko spokojnosti, koľko predviedol v pondelok na tlačovke Igor Matovič neukázal vari od volebnej noci. S pilotným testovaním je vraj premiér nadmieru spokojný a na ústredný krízový štáb odchádzal s tým, že plošné testovanie, ktoré sa bude konať v sobotu a v nedeľu, má zmysel. A to aj napriek množstvu falošných negatívnych výsledkov, ktoré sú spôsobené použitím antigénnych testov.

Nejaký zmysel to má. Čo vlastne ukázali? V troch oravských a v bardejovskom okrese sa v uplynulých dňoch nechalo otestovať takmer 141-tisíc ľudí, pričom maximálny vládny odhad účasti bol vraj 155-tisíc. To je taký dobrý výsledok, až sa do hlavy vkráda otázka, či vládny odhad nevznikol až ex post. Ale dôležitejšie je, že testy odhalili, že infikované sú necelé štyri percentá z testovaných a týchto takmer 5600 ľudí má zostať v karanténe.

Kým falošne pozitívne výsledky môžeme podľa ministra zdravotníctva rátať na jednotky, falošne negatívnych

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Dušan Kováčik

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Plošné testovanie

Komentáre

Teraz najčítanejšie