Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovič má plán, Čaputová vedcov

Prezidentka Zuzana Čaputová so zástupcami slovenských vedcov. Foto - TASR
Prezidentka Zuzana Čaputová so zástupcami slovenských vedcov. Foto – TASR

1. Vedci u prezidentky dávali na pravú mieru premiérovo vyhlásenie 2. Keď nič iné, odvahu má Matovič veľkú 3. Na našej top univerzite sa dejú nepochopiteľné veci

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Vedci u prezidentky opravovali premiéra

Cez víkend Slovensko čaká plošné testovanie obyvateľov na covid-19. Postupne sa síce upresňujú detaily, ale nie dosť na to, aby vyvolali vlny nadšenia medzi expertmi, a očividne zdržanlivá je aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Ako je už pomaly zvykom, do paláca si v zmysle motta „môj názor musí predchádzať poznanie“ zavolala vedcov, aby sa s nimi o nadchádzajúcom víkende porozprávala. Následne s nimi mala spoločnú tlačovku. Stretnutie prišlo len niekoľko dní po tom, ako premiér aj v súvislosti s vedcami a testovaním hovoril o kuvikoch.

Vladimír Krčméry na tlačovke síce testovanie podporil ako poistku pred tvrdým lockdownom, ale inak bolo z prítomných cítiť opatrnosť.

Prezidentka Čaputová hovorila o „mimoriadne ambicióznom pláne“ a skôr to znelo, akoby naznačovala, že ide najmä o mimoriadne neistý plán. Neistota sa týka napríklad toho, či masívne nasadenie zdravotníkov počas soboty a nedele negatívne neovplyvní bežnú zdravotnú starostlivosť. Inými slovami, či nebudú chýbať tam, kde je ich treba viac. Čaputová tiež naznačovala, že ak by taká situácia hrozila, do úvahy by malo prichádzať aj prehodnotenie celého zámeru.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie