LM, skupina: Opäť sa rozpráva o superlige, Realu by sa v nej Mönchengladbach nestal

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

Real Madrid včera v Lige majstrov takmer opäť šokujúco prehral, ale v posledných minútach strelil dva góly a v Mönchengladbachu získal aspoň bod.

Ďalšie trápenie Realu prišlo krátko po tom, ako prezident Barcelony Josep María Bartomeu oznámil svoju rezignáciu. Doplnil, že Barcelona sa pripája k európskej Superlige, za ktorou stojí aj Real.

Okrem toho Pep Guardiola opäť takticky oklamal svojho súpera a Jürgen Klopp zrejme prišiel po Virgilovi van Dijkovi aj o ďalšieho dôležitého člena defenzívy.

Súhrn Ligy majstrov prinášame vždy ráno po zápasoch a posielame ho aj e-mailom.

Zinedine Zidane si možno zachránil miesto. Tréner Realu Madrid smeroval za druhou prehrou v skupine Ligy majstrov po tom, ako minulý týždeň šokujúco podľahol Šachtaru Doneck. Po dvoch góloch Marcusa Thurama prehrával v Mönchengladbachu 0:2. V 87. minúte sa však presadil Karim Benzema a v nadstavenom čase vyrovnal Casemiro.

„Real ušiel hrobárovi z lopaty, ale nemožno sa ubrániť pocitu, že toto je umierajúca éra (Realu),“ píše novinár Independentu Miguel Delaney.

Mönchengladbach pod vedením progresívneho kouča Marca Roseho predviedol modernejší futbal ako favorit. Ukázal, prečo