Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Zasa je všetko inak. Matovič riskuje, vláda nečakane uvoľňuje pravidlá

Foto - TASR
Foto – TASR

1. Matovičovo uvoľnenie. 2. Čo by napísali vedci premiérovi, ak by neboli diplomati. 3. Na Súmračnej aj v Digital parku si po Víchrici obhrýzajú nechty.

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Matovičovo uvoľnenie

Ani nie týždeň po tom, čo premiér informoval o trojtýždňovej miernej forme lockdownu – teda zákazu vychádzania s výnimkami, vláda prichádza s uvoľňovaním od budúceho týždňa.

Výraznejšia sloboda čaká na tých, ktorí budú mať po víkende v rukách test na covid-19 s negatívnym výsledkom. Od pondelka pre nich nebude platiť zákaz vychádzania, môžu sa vybrať na nákupy do obchodného centra, do kaderníctva, ale aj prekročiť hranice svojho okresu.

Je zrejmé, že toto rozhodnutie povedie k väčšej účasti na celoslovenskom víkendovom testovaní, pretože ľudia chcú žiť, ak sa dá, čo najbližšie k normálu.

Nová situácia

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie