Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Vláda zatiaľ láka zdravotníkov na peniaze, mobilizácia tak nebude potrebná

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Minister obrany prišiel o časť optimizmu. 2. Ďalšia premiérova emocionálna tlačovka. 3. Chobotnica stráca ramená.

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Minister obrany prišiel o časť optimizmu

Aj keď človek nechce byť zlým prorokom, ba vlastne aj napriek všetkým doterajším pochybnostiam praje akcii úspech, správam, ktoré veštia opačný výsledok, sa nedokáže vyhnúť. Len vo štvrtok ich bolo toľko, akoby do spustenia akcie nezostávali už len necelé dva dni, ale trebárs dva mesiace.

Tu sme pri testovaní. Zvlášť výživná bola v tomto ohľade doobedná tlačovka ministra obrany Jaroslava Naďa. Minister napríklad priznal, že „aj na jeden, aj druhý deň by sa nám hodilo dvetisíc až tritisíc takých zdravotníkov, ktorí môžu robiť stery“. Vláda vraj robí všetko pre to, aby nemusela pristúpiť k mobilizácii. Na to, že sa vláda spočiatku spoliehala na dobrovoľnú účasť všetkých zúčastnených, dosť drsný nápad.

Na druhej strane, keď o zaradenie medzi dobrovoľníkov požiadajú zubní lekári, vyhláška ministerstva zdravotníctva im to stále neumožňuje, pretože ich

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Jaroslav Naď

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie