Denník N

Logo MediabrífingMediaBrífing: Ľavicový fašizmus nás chce zničiť, straší občanov poľská štátna televízia

Dobrý deň. MediaBrífing je piatkový newsletter o médiách a žurnalistike. Prihláste sa na odber a dostanete ho každý piatok mailom. Dnes sa pozrieme aj na tieto témy:

  • Aké manipulácie šíri poľská štátna televízia.
  • Google chystal kampaň proti EÚ a novej regulácii internetu.
  • Bojkot Facebooku nezabral, príjmy z reklamy rastú.
  • Pumpa sa stáva najsledovanejším programom RTVS.

Ľavicový fašizmus ničí Poľsko a poľské hodnoty. Opozícia chce anarchiu a chce paralyzovať krajinu.

Aj takéto titulky sa v uplynulých dňoch zobrazujú vo vysielaní poľskej „verejnoprávnej“ televízie TVP. Verejnoprávnej v úvodzovkách, pretože stanica sa už dávno zmenila na štátnu televíziu, ktorá neskryte podporuje vládnucu stranu Právo a spravodlivosť (PiS) Jarosława Kaczyńského.

Televízia kritizuje protesty proti zákazu interrupcií, varuje pred kriminalitou a pokusmi o nastolenie chaosu v krajine. Pomôcť tomu vraj majú vyzbrojení členovia Antify.

Televízia tiež spája protesty s nacizmom. Symbol blesku, ktorý používajú protestujúce ženy, vraj pripomína symboly Hitlerovej mládeže.

Aktuálne spravodajstvo TVP je len pokračovaním dlhodobého trendu šírenia manipulácií jednou z najsledovanejších televízií v krajine.

Ľavicový fašizmus ničí poľské hodnoty, tvrdí TVP.
Ďalšie titulky vo vysielanie štátnej spravodajskej televízie TVP Info. Zdroj – Twitter/@BartekLech

Pred prezidentskými voľbami, ktoré sa v Poľsku konali v júni a júli tohto roka, televízia TVP zobrazovala prezidenta Andrzeja Dudu usilujúceho sa o znovuzvolenie výlučne pozitívne.

Naopak, jeho hlavný súper Rafał Trzaskowski dostal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kaczynského Poľsko

Logo MediabrífingMediaBrífing

MediaBrífing sumarizuje dianie v médiách a na internete. Pripravuje ho Filip Struhárik. Prihláste sa na odber a dostávajte ho každý piatok mailom.

Svet

Teraz najčítanejšie