Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovičov úspech umlčal opozíciu, uvidí sa, čo na to koronavírus

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Vyhrali vôľa a viera 2. Repríza nebude celoplošná 3. Matovič umlčal celú opozíciu

Nástroj, ktorý pomáha, je Živnostenský účetTB za 0 €


Správy vyberal a komentoval Juraj Javorský

1. Vyhrali vôľa a viera

Keď bolo už počas víkendu jasné, že akcia plošné testovanie sa skončí šokujúcim úspechom, tak pondelkové zhodnotenie tento výsledok ešte viac zvýraznilo. Nič to však nemení na fakte, že sa krajina nachádza v oku pandémie a bude potrebovať ešte veľa menších a väčších úspechov, aby sa život vrátil aspoň do režimu, aký panoval v lete.

95 zo 100. Hoci mal Igor Matovič rúško na tvári, jeho hlas prezrádzal citové pohnutie, keď oznamoval konečnú bilanciu plošného testovania. Niet divu – testami prešlo 3,6 z 3,8 milióna ľudí, ktorí vôbec prichádzali do úvahy, teda približne 95 zo 100 možných.

To hovorí o dvojitom úspechu: ochota takého obrovského množstva ľudí čakať v rade na tyčinku v nosnej dierke dokazuje triumf premiérovej taktiky s dobrovoľno-násilnou účasťou na akcii.

To, že polovička týchto ľudí neodišla z testov bez výsledku, ale že sa všetci napokon dočkali konca radu, zase dokazuje, že logistika a personálna kapacita rozdrvila na prach

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie