Denník N

Biden je ľavičiar, zavedie tu socializmus. Ako si Trump získal podporu Hispáncov

Stúpenci Donalda Trumpa oslavujú pred kubánskou reštauráciou Versailles počas osláv volebnej noci na predmestí Little Havana v Miami. Ilustračné foto - TASR/AP
Stúpenci Donalda Trumpa oslavujú pred kubánskou reštauráciou Versailles počas osláv volebnej noci na predmestí Little Havana v Miami. Ilustračné foto – TASR/AP

Joe Biden urobil strategickú chybu, keď sa počas kampane dostatočne nevenoval voličom s latinskoamerickými koreňmi.

Ešte nie je rozhodnuté, hoci súčasný americký prezident Donald Trump už zavádzajúco vyhlásil, že vyhral. Nevyhral a ani nemusí, hoci jeden z rozhodujúcich amerických štátov už získal. Floridu.

Práve tá je jedným z najdôležitejších štátov, v ktorom kandidáti na najmocnejšieho muža planéty bojujú až o 29 voliteľov. Pre Trumpa preto bolo dôležité, aby tam vyhral, ak chce ostať v Bielom dome.

Na Floride sa v amerických prezidentských voľbách 2020 podľa štatistík Pew Research Center zaregistrovalo približne 2,5 milióna voličov s latinskoamerickými koreňmi, čo tvorí až 17 percent celkového čísla.

To sú presne tí, ktorých si Trump počas štyroch rokov v prezidentskom kresle priklonil na svoju stranu a o ktorých sa jeho protikandidát z radov demokratov až tak veľmi nezaujímal.

„Trump sa na Floride ukázal. Opýtal sa nás, aké máme problémy, a riešil ich. Nepovažoval našu podporu za samozrejmosť,“ povedala pre NBC Bertica Cabrerová Morrisová, jedna z 20 členov rady združenia Latinos for Trump.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Americké voľby 2020

Donald Trump

Svet

Teraz najčítanejšie