Denník N

Niektorí z nich Trumpa obdivovali, potom ho prirovnali k Hitlerovi. Americký prezident rozdelil aj hip-hop

G-Eazy kritizoval aj Trumpove výroky o moslimoch. Reprofoto z YouTube
G-Eazy kritizoval aj Trumpove výroky o moslimoch. Reprofoto z YouTube

Donalda Trumpa začali pred voľbami propagovať aj raperi. Hip-hopová scéna na čele s Eminemom sa mu však už dávno postavila.

Bol to jeden z najbizarnejších momentov predvolebnej kampane Donalda Trumpa. V pondelok večer sa americký prezident objavil na svojej rally v Michigane a počas svojho prejavu vytiahol na pódium nečakaný tromf: 20-ročného floridského rapera Lil Pumpa. Pri predstavovaní ho však premenoval na „Little Pimpa“. „Pimp“ v angličtine znamená „pasák“.

Lil Pump ho vôbec neopravil a vyhlásil: „Prišiel som sem, aby som vám povedal, pán prezident, ako veľmi oceňujem, čo všetko ste spravili pre túto krajinu. Priviedli ste vojakov naspäť domov a robíte správnu vec. MAGA 2020, nezabudnite na to!“ Po tom, ako spomenul Trumpov slogan Make America Great Again, na adresu protikandidáta Joea Bidena dodal: „Nevoľte spiaceho Joea!“

Je iróniou, že to povedal práve Lil Pump, ktorý ešte pred štyrmi rokmi na Twitteri (v dnes už vymazanom príspevku) napísal „f*** Donald Trump“ (j***ť Donalda Trumpa).

Trump „Little Pimpa“ na pódiu predstavil ako „svetovú superhviezdu“. Nevie sa, kto mu to poradil, keďže Lil Pump v skutočnosti nepatrí k špičke ani medzi rapermi. Pár dní predtým sa americký prezident v súkromí stretol aj s legendárnym Lil Waynom, ktorý ho na Twitteri chválil pre reformy v oblasti boja proti kriminalite.

To, že sa Trump snaží spájať s rapermi, určite dáva zmysel, keďže hip-hop je v súčasnosti najpočúvanejším hudobným žánrom. Väčšina americkej hip-hopovej scény však vystúpila proti Trumpovi, a to vrátane Snoop Dogga či Eminema, ktorého pre antitrumpovské texty vypočúvala aj tajná služba.

Symbol bohatstva

Podľa portálu High Snobiety v období rokov 1989 až 2015 (keď Trump oznámil kandidatúru do Bieleho domu) Trumpovo meno spomenuli poprední raperi vrátane Kendricka Lamara či Ice Cuba minimálne v 66 piesňach. Používali ho najmä ako akúsi metaforu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Americké voľby 2020

Kultúra, Svet

Teraz najčítanejšie